Schody zawieszone w powietrzu

Schody to jeden z tych elementów wystroju wnętrza, który spotykamy niemalże na każdym kroku, ale najmniej zwracamy na niego uwagi. W instytucjach publicznych, urzędach, teatrach, sklepach czy domach mieszkalnych posiadających więcej niż jedna kondygnację schody są niezbędne, aby można było dostać się na piętro. Również w parterowych budynkach wykorzystuje się je, jako wejście na antresolę, a w wysokich pomieszczeniach bibliotek i instytucji kulturalnych – na balkony.

Konstrukcja schodów bywa bardzo różna. Proste modele montuje się, jako wejścia na strychy czy też w prywatnych domach mieszkalnych. Bardziej dekoracyjne pojawiają się w teatrze albo muzeum, a nowoczesna galeria zazwyczaj zostaje wyposażona w ciekawy, odbiegający od standardów projekt.

schody dywanowe Wrocław Schody dywanowe wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem oraz niebywałą lekkością

Do tych ostatnich zaliczają się z pewnością wzory określane jako dywanowe. Dla osób niezorientowanych w terminologii fachowej dobrym porównaniem będzie złożona w harmonijkę kartka papieru, jednym końcem podparta o podłogę, a drugim o szczyt ściany. Jest to właśnie takie rozwiązanie przypominające nieco dziecięcą zabawę w konstruowanie. Proste drewniane elementy połączone ze sobą niewidocznymi klamrami zespolone w jeden zwarty ciąg sprawiają wrażenie, jakby zawisły w powietrzu. W praktyce, dzięki wykorzystaniu praw fizyki i sił działających na naciskany nogami stopień, takie konstrukcje są jak najbardziej bezpieczne i doskonale sprawdzają się w budynkach. Ich zaletą jest wyjątkowa wizualna lekkość, a jeśli dodatkowo wyposaży się je w delikatne ażurowe lub przeźroczyste balustrady schody dywanowe będą się doskonale prezentować w każdym wnętrzu.

Schody dywanowe Wrocław ma do zaoferowania w różnych wariantach. Warto wiedzieć, że w profesjonalnym zakładzie projektant może również dokonywać ciekawych modyfikacji takich konstrukcji stosując na przykład podwieszenia w postaci delikatnych prętów, albo łamanie schodów, które składają się wówczas z dwóch lub trzech części połączonych platformami. Innym urozmaiceniem może być zastosowanie odmiennych gatunków drewna o różnym rysunku słoi i kolorystyce. Schody dywanowe Wrocław reprezentujące w praktyce można również tworzyć z innych materiałów, ale drewniane są z pewnością najprzytulniejsze i zapewniają komfort termiczny.

Copyrights © 2013 -2021 drewniane schody Wrocław