Schody w domu - komfort i ozdoba

Domy jednorodzinne są coraz popularniejszym sposobem na posiadanie własnego lokum, ale ich posiadaczem staje się albo przez zakup już gotowego budynku, albo dzięki własnej budowie. Każdy z tych wariantów posiada swoje dobre oraz złe strony, które mogą decydować o wyborze.

Pierwszy z nich z pewnością pozwala zaoszczędzić czas, ale nie pozostawia wyboru w kwestii układu pomieszczeń i powierzchni użytkowej, drugi jest szansą do wykreowania własnego gniazdka od podstaw, ale wymaga wielu miesięcy i sporo problemów z materiałami, ekipami i pracami budowlano-wykończeniowymi.

schody drewniane Wrocław W domach jednorodzinnych najczęściej można spotkać schody drewniane - z uwagi na swoją elegancję i piękno

Dom jednorodzinny to zazwyczaj konieczność posiadania schodów. Ten pozornie banalny element wyposażenia, o którym zazwyczaj nie myśli się podczas planowania wnętrz ma bardzo duże znaczenie w ich ostatecznym odbiorze. Najestetyczniejsze i zarazem najbardziej praktyczne są zazwyczaj schody drewniane. Materiał można kształtować na wiele różnych sposobów, a zdolny fachowiec z desek i belek potrafi wyczarować fantazyjną i bardzo dekoracyjną konstrukcję. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, znanych ze starszych budynków dziś projektowanie wkroczyło w całkiem nową fazę.

Przykładowo schody drewniane Wrocław oferuje swoim klientom w kilku różnych wariantach, począwszy od tych najprostszych prostych i pełnych, poprzez ażurowe, spiralne, kręcone, po projekty samonośne, w których stopnie opierają się tylko na jednej belce. Każdy z tych wzorów może być dodatkowo urozmaicony różnorodną kolorystyką drewna, czy też stopniem wygięcia, dostosowanym do miejsca montażu. Uzupełnieniem ciągu stopni są balustrady również w wielu różnych wariantach zależnie od całości wystroju wnętrza czy też przeznaczenia konstrukcji. Odpowiednie wzornictwo pozwala osiągnąć efekty retro lub futurystyczne, proste i skromne lub dekoracyjne, subtelne czy też masywne.

Dobór właściwego rozwiązania ma duże znaczenie, bowiem musi uwzględniać dostępną powierzchnię i nie może stanowić przeszkody w domowym ciągu komunikacyjnym. Właściwe rozwiązanie może nie tylko zapewnić komfort w poruszaniu się, ale również tworzyć ciekawe urozmaicenie wnętrza.

Copyrights © 2013 -2021 drewniane schody Wrocław